| RioAlin a întrebat:

Salut, deci am cred ca acum 2 luni mi au crescut vreo 5 6 coșuri pe fiecare obraz de langa ureche pana langa gura si sunt urate, si lângă gura. Si de atunci nu mai scap de ele chiar daca mi am schimbat alimentația intr una sănătoasa, am renunțat la suc, ciocolata etc. Si in fiecare dimineață si seara folosesc un gel de curățare de la Vichy pentru ten gras si o crema de hidratare tot de la Vichy tot pentru tenul gras.
Cu cremele astea ma dau de o săptămână si nu se vede nimic.
Ziua am foarte mult sebum de fată ca trebuie sa îndepărtez cu un șervețel.
Ati putea ști de la ce poate fi sau ultima soluție e dermatologul, care am înțeles ca la unii nu l au ajutat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Catalin77945 a răspuns:

Mergi la un dermatolog, ar trebui sa te ajute destul de mult

| Mmn a răspuns:

Vezi daca gasesti in farmacie zinerit sau ceva cu eritromicina si zinc. Eu cu el am scapat.