| marian23213234 a întrebat:

SAlutbig grinEci eu am 14 ani-59 de kg si 1.63m este normal pentru varsta mea? funda PLizzzzzzzz!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DeliaMarius a răspuns:

La 1.63m ar trebui sa ai intre 48 si 53 kg. Eu am 1.66m si 47 kg.

| Kathqn a răspuns (pentru DeliaMarius):

Nu este adevarat winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ai 53 de Kg ( 1.63 --> 63-10 = 53) Insa esti la varsta in care vei creste mult, asa ca e normal, stai calma.

| marian23213234 explică:

Sunt baiat

| Kathqn a răspuns:

Normal.la 14 ani la ce te astepti esti inalta ai si kg sunt bune pentru varsta ta pentru ca esti si inalta. funda?