| andrea2009 a întrebat:

Salut, deci sunt foarte speriata. Ma doare partea stanga a pieptului si sub brat si parca-mi radiaza in mana stanga. Ma doare si undeva la abdomen putin mai sus, oare am cu inima? Am 14 ani, mor de frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i inima, stai linistita, doar splina obosita de la efort sau somn insuficient.

| ioana748 a răspuns:

Salut,
Poti chema salvarea sau merge la urgenta.
De asemenea in procesul de creștere apar tot felul de dureri fantoma.
Cu siguranță ai nevoie de minerale si vitamine.
Apoi mai exista posibilitatea sa fi dormit Intr o poziție care a determinat apasarea pe zona respectivă.

| Andreeam727 a răspuns (pentru ioana748):

Durerea aia mi-a durat doar vreo 2 3 minute maxim. Eu fac si tenis si nu e probabil sa fie de la miscarile alea? Nu ma stiu cu probleme la inima, sport pot face ba chiar la un nivel inalt si de dormit, dorm, mananc. I am spus si la mama si mi-a zis ca e doar o durere intercostala. Multumesc de raspuns, am scris de pe alt cont.

| ioana748 a răspuns (pentru Andreeam727):

Mama dumneavoastră are dreptate. Cu siguranță durerea este de la tenis.
Nu aveti de ce sa va faceti probleme.
Sa nu uitati de vitamine si minerale.
Zi frumoasă,