| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca daca te masturbezi timp de 2 ani sau mai mult zilnic ti se termina sperma? sau nu mai ejaculezi nimic?
E adevarat ca fetele daca se masturbeaza de la o varsta frageda 14 -15 ani vor trai mai greu, adica nu vor putea sa reziste fara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Nu, nu este adevarat! Raspunsul este valabil pentru ambele intrebari!

| Allrc24 a răspuns:

Masturbarea este un pacat care atrage cu sine pedeapsa lui Dumnezeu.adevarul gol golut

| Allrc24 a răspuns:

Pe langa asta are efecte negative asupra psihicului si stopeaza cresterea in inaltime...

| guzanu92 a răspuns:

E o tampenie! :-l Masturbarea nu implica nici un risc! Spermatozoizii se reproduc zilnic in organele noastre genitale.
Frate, masturbarea nu e periculoasa ba din contra: Previne cancerul la testicule! Eu ma masturbez de la 12 ani, pana la 17 ii dadeam aproape zilnic, chiar si acum nu imi fac probleme cu "manuela", chiar daca am prietena. Asa ca da-i in cap, nu-i nici un pericol!winking