| brokxy a întrebat:

E posibil sa mori de la o raceala netratata? Exemplu:Ai febra foarte mare 41 si o lasi asa.Am citit undeva ca febra ajuta corpul luptand contra virusilor.Atunci dupa cum am auzit...de ce mureau oameni in trecut de la o raceala? N-aveau medicamente.Stiu.Dar daca astia zic ca febra e buna.Unde mai e moartea? laughing) Nu mai inteleg nimic. Unii zic ca in trecut erau rezistenti oamenii la boli altii ca mureau! Deci.Mureau sau nu? laughing (raspuns stiintific verificat va rof :3 )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Depinde de metabolism si ce boala avea fiecare dar nu se bazeaza pe acelasi tip de boala la fiecare in parte.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In trecut daca era o banala raceala, nu mureau.Dar daca era o raceala in care include si plamani sau alte organe sigur ca mureau. De la pneumonie sau bronsita mureau dar de la o simpla raceala n cred.