| Junioarablablabla a întrebat:

e prima oara cand folosesc TPU dar sunt disperata... bunica mea in varsta de 73 de ani a suferit acum 2 zile o hemoragie nazala, iar sangerarea era destul de mare si avea si cheaguri, ea este bolnava de alzheimer si este si hipertensiva. am fost la spital, si mi sau dat niste pastile Tarosin, si am citit pe prospect ca creste rezistenta vaselor de sange si ajuta la refacerea tesutului conjuctiv lezat etc, dupa 2 zile de administrarea pastilelor, bunica mea tot are sangerari, si intrebarea mea este, de ce i s-a umflat buza si i-a aparut un fel de iritatie pe picioare si mainisad..si la spital nu am vrut sa ma mai duc, pentru ca a inceput bunica sa planga, ma rog detalii.astept un raspuns, va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să mergi cu ea la spital, nu ai încotro!
Multă sănătate bunicii!
Te pup!

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Cheamă ambulanța!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Nu mai citi prospectul daca nu sti sa-l interpretezi. La varsta asta trebuie sa-i explici ca trebuie sa mearga la medic cat mai des. Cat despre iritatii poate fi un efect advers al tarosinului, luand in considerare si varsta, sis. imunitar nu este chiar puternic.

Sanatate!

| onlyme2851 a răspuns:

Chiar daca plange, cel mai bine ar fi sa te duci cu ea la spital... Presupun ca esti destul de mica, adica nu pari adult... Cere ajutorul cuiva mai matur, in caz ca te depaseste situatia.

| Junioarablablabla explică (pentru onlyme2851):

Nu sunt adult, adica teoretic dalaughing), am 18 ani.Acum bunica este mai bine, dar daca pana diseara ii mai curge odata sange am sa chem iar salvarea, oricum multumesc frumoshappy

| onlyme2851 a răspuns (pentru Junioarablablabla):

Pentru putin.happy