| minix20 a întrebat:

Salut, este adevarat ca apa de mare face bine la coșuri si la acnee? ( ma refer la apa de mare din Mamaia )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acnee nu este doar ceva de la suprafata pielii ci si din glandele sebacee, uneori data sau in legatura cu infectia cu un microb.
Pe scurt nu, nu are cum sa vindece apa de mare asa ceva!
Ce vindeca acneea? dermatologul

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, apa de mare nu-ti face nici un cos, doar nespalarea si infectarea fetei duce la aparitia cosurilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, apa sărată face bine la piele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este adevărat.

| Catrice a răspuns:

Nu,apa de mare de la turci e mai buna

| Hyperion7 a răspuns:

Cea de la Mamaia exclus.Ea e poluata de unii incompetenți cu fecale sau reziduuri.
Cel mai recomandat ar fi sa mergi la un dermatolog in ceea ce privește acneea ta,crede-mă, o sa-ti facă mai bine un tratament decât apă sărată și poluata! Plus de asta, la mare daca mergi, trebuie sa ai și spf la tine, că dacă nu, soarele îți afectează pielea și posibil sa ai surprize!

| haileewatson a răspuns:

Nu

| sammie a răspuns:

Da, și vindeca tot felul de boli. Eu am fost la mare si am avut o problema la unghiile de la degetele de la picioare. Am stat vreo 10 minute cu picioarele prin ea si dupa 8 zile cand am ajuns acasa nu mai aveam nimic.

Răspuns utilizator avertizat