| aoisgniaosdn a întrebat:

Salut, este posibil sa am o tumoare pe creier, daca aproape in fiecare seara dorm cu telefonul aproape de cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai aici un reportaj unde cel mai mare neurochirurg australian confirma ca tot mai multi copii vin cu tumori pe creier, dupa ce folsoesc foarte mult telefonul, sau dorm langa pat cu el.
Vizioneaza pana la capat!
https://www.facebook.com/linda.chah.1/videos/1833488950265675/

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sansele sunt mari sa faci cancer pe creier daca dormi cu telefonul la capatul patului, sau aproape de pat.
Telefonul se pune la incarcat in alta in alta camera noaptea, niciodata langa patul tau!

| aoisgniaosdn explică (pentru Violleta2022):

Cancer pe creier nu, poate doar tumoare(care nu inseamna cancer), un fizician a spus ca radiatiile nu pot schimba ADN-ul producand cancerul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil daca aveai tumori ai fi stiut deja

| Donsavas a răspuns:

Ai fi avut convulsii, migrene, depresii grave. Nu e asa usor.

| JackR a răspuns:

Tumoare, nu stiu. Pitici, o gramada!winking

| Anon31241212 a răspuns:

Nu. Dar ar fi indicat sa tii telefonul cat mai departe.