| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Este un motociclist internat la Floreasca si are nevoie de transfuzii de sange. Intrebarea mea este daca ma duc la centru de transfuzii Focsani pot trimite la Bucuresti pentru acel baiat?. In descriere asta scrie si eu ma inteles ca pot trimite. ( prin intermediarul spitalului )

Cei care vor sa il ajute pe motociclist trebuie sa specifice la centrul de transfuzii ca doneaza sange (n.r. orice grupa) pentru Mihai Bratosin, aflat la "Floreasca".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crysty1222 a răspuns:

Bineinteles. Cand te duci la centrul de transfuzii trebuie sa specifici ca vrei sa donezi pentru o anumita persoana si spitalul in care se afla internata persoana respectiva.

1 răspuns:
| weloveit a răspuns:

Da se poate trimite dupa aceea sangele la Bucuresti.