| Wordofthanks a întrebat:

Eu am fost la un doctor psihiatru pentru ca am niste probleme de sanatate rețin foarte greu nu ma pot concentra uit repede si mi-a recomandat cerebrolysin trebuie sa fac 20 de injecții timp de 10 zile dimineață si seara o sa ma ajute sa pot reține mai repede si sa nu mai uit asa de repede când învăț, va rog sa îmi dati cat mai multe informații eu sunt si maniaco depresiv mar ajuta si in problema asta vreau răspunsuri serioase va rog frumos, multumesc anticipat! Ofer funda si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, te-ar ajuta cu o singura conditie: sa dublezi timpul de invatare si, macar 2-3 ani, sa incerci sa inveti in fiecare zi, fara pauza. Invatatul este o chestie care se exerseaza. Inveti mai repede si mai bine daca lucrezi in fiecare zi. Si fiecare zi in care nu ai invatat, te duce foarte mult inapoi. Medicamentul este bun, dar nu face treaba singur, depinde de tine sa faci ce e mai important, adica sa exersezi mult mult mai mult.

| RAY a răspuns:

As vrea sa vorbim, cum adica esti maniaco depresiv? eu as merge pe alte chesti mai ratioale ca concentrarea decat medicamente