| carlyy1765 a întrebat:

Salut, eu practic tenis. Cum inca lucrez la conditia mea fizica, mi se intampla uneori, cand ma fortez prea tare, sa-mi vin stari de lesin. Nu lesin, doar ma simt slabita pe teren, ma pun jos, beau apa si acestea imi trec. Se datoreaza lipsei de conditie fizica? Am facut o pauza, iar acum m-am apucat din nou

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti depasesti conditia fizica si daca nu incetezi cand simti ca nu mai poti, poti lesina si ajunge in spital.

Nu practica tenisul pe calduri mari, nu practica tenisul acnd esti slab pregatita si nu te epuiza fizic daca nu ai conditie fizica buna.
Totul se face cu masura si progresiv.

| Cipi1212 a răspuns:

Tenisul este un sport epuizant.

| Giulia911 a răspuns:

Controleazăti plămânii și inima