| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut.
Exista vreo șansă să scap de a purta aparat ortodontic pentru următoarea problema?
Dinții de pe arcada de sus sunt puțin mai in fata celor de pe arcada de jos. Prin urmare dinții din față nu se ating cu cei din arcada de jos.Nu sunt strâmbi, estetic nu arata chiar îngrozitor, dar trebuie sa rezolv cumva și n-aș vrea sa port 1-2 ani aparat ortodontic. Exista vreo șansă să rezolv doar cu fațete? Asumandu-mi faptul că poate nu as avea o dantura perfecta alineată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Pentru asta sunt făcuți ortodonții, să te consulte și să îți arate ce opțiuni ai, costă 100 de lei consultația. Recomand să vezi 2 3 ortodonți înainte să te apuci.

| Robert265 a răspuns:

Se poarta și mai mulți ani