| bNarcis a întrebat:

Salut, fara sa vreau m-am `uns` cu lac de lemn pe maini, aveti vreo idee cum as putea sa scap de el thinking, e enervant... si lipicios!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaituneup a răspuns:

Benzina, motorina, diluant, acetona e mai slaba.

| bNarcis explică (pentru mihaituneup):

Cu benzina am reusit, ma rog, a trecut ceva de cand am intrebat si nu am mai dat pe TPU happy

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te speli cu diluant pentru a scapa de acesta.

| MagicalUnicorn a răspuns:

Diluan sau acetona

| TheBlisterExists a răspuns:

Cu apa fierbinte si sapun, daca nu merge incearca cu spirt si daca nici asa nu merge incearca cu diluant dar ai grija fiindca iti va crapa pielea.

| Luiza_Xenia_1996 a răspuns:

Am patit-o si eu, diluantul este singura solutie daca nu vrei sa stai 1 saptamana cu lacul acela pe maini. Sper ca te-am ajutat!

| bNarcis explică:

Deci cu diluant respectiv apa rece am incercat si nu prea a mers treaba. o sa incerc maine cu apa calda sau cu benzina.

| IonutMEdelian a răspuns:

Spalate bine pe maini, cu apa calda si apoi dai cu apa rece>

| Harper456 a răspuns:

Du-te la spitallll.

| SymonaC a răspuns:

Incearca cu diluant happy

| Mutu_Alexandra_1997 a răspuns:

Diluat, dar eu am reusit sa scap si cu acetona. Succes happy