| Andrei_Epure_1996 a întrebat:

Salut ieri cand faceam antrenament la fotbal fugeam si am callcat stramb mi s-a umflat si ma doare foarte tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

"În cazuri de astea gheaţa e recomandată fără probleme. Totodată poţi da şi cu diclofenac, fastum gel hm... mai era unul dar îmi scapă... în orice caz, cu orice antiinflamator. Totuşi, îţi recomand să mergi şi la un ortoped."

Sursa: http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t242058.html

3 răspunsuri:
| victorr_3274 a răspuns:

Eu am patit ceva asemanator mai demult, la fotbal am sarit si am calcat stramb si mi-am luxat glezna. A trebuit sa port ghips. Mergi la medic.

| Crucified a răspuns:

Si care e intrebarea?

| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa ajungi la un medic ortoped cat mai repede, cel mai probabil ai facut o luxatie.
http://www.i-medic.ro/boli/luxatia-gleznei