| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ieri mi-am rupt nasul am fost la radiografii etc si la urgente sa imi puna nasul la loc nu e miscat e putin intr-o parte si e rupt a zis doctorul si maine trebuie sa ma duc iar la urgente sa imi puna nasul la loc, nu stiti?
Doare?
Cum il pune la loc?
Folosesc ceva aparat?
Imi da ceva injectie sa nu simt?
Cat ar costa la ORL particular? sa-mi puna nasul la loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lamborghiniasx a răspuns:

Asta este o problema fooooarte serioasa.
-Doare
-Prin cusut
-Un fel de aparat radiografic
-O injectectie putin dureroasa.

| MariaaaaLm a răspuns:

Buna! Sa stii ca iti face anestezie cu o injectie si nu o sa simti absolut nimic. Decat doctorii stiu cum sa ti-l puna la loc, tu stai linistit. In orice caz la ORL particular costa mai putin

| karsivan a răspuns:

O sa foloseasca anestezic si o sa-ti puna ca o proteza externa nu te speria o sa fie ok.