| DevilNight01 a întrebat:

Salut,
Ieri seara ma muscat un tantar (la toti se mai intampla) de vreo 4 ori chiar mai mult... Si s-a umflat acolo unde m-a ciupit (asa mi-se intampla deobicei) se vede urat si ma si jeneza (ma mananca si sunt urate un pic umflate)... Si daca stiti voi un leac sa imi treaca va rog sa m-il spuneti si de asemenea dorm cu varul meu si pe el nu il musca de loc si daca stiti dece sa imi spuneti si ce as putea face sa fiu ca el (sa nu mai ma muste)
Mersi anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim141297 a răspuns:

Poți să îți dai cu Fenistil. Retrage umflatura și nu te va mai mânca așa rău.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa-ti cumperi niste tinctura mentolata ca sa nu te mai manance, sau pur si simplu sa te faci cu pasta de dinti pe acele bubite.
Daca vrei sa nu mai ai treaba deloc cu tantarii sunt o gramada de produse care ii alunga. De exemplu eu mi-am luat niste servetele umede cu care daca te faci pe corp nu mai ai treaba cu tantarii. Nu credeam ca o sa functioneze. Dar sunt mai bune decat ma asteptam. Sunt si sprayuri si creme cu acelasi efect.

| Clorox a răspuns:

Nu inteleg ceva, daca ai scris '' Si s-a umflat"
La ce naiba nu scrii asa si cu ''ma'' muscat?