| tyler16007 a întrebat:

Salut, in 5 zile am un exudat faringian si am ceva dureri de cap, pot lua paracetamol sau ceva antiseptic pana in dimineata cand il fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba l pe medic sau pe asistente unde faci exudatul.

| dullcat a răspuns:

Poti lua acum si vezi cum te simti maine.

| Sistemulxxl a răspuns:

Mergi la medic.

| Anitta97 a răspuns:

Paracetamol poți lua happy

| Adelina4679 a răspuns:

Inainte de exudatul faringian 2 zile minim nu ai voie sa iei nimic antiseptic. Daca tu zici ca peste 5 zile recoltezi proba de exudat poți lua un paracetamol sau antianalgezic.