| anonim_4396 a întrebat:

In aprilie plec in Turcia la o scoala privata cu clasa. O fata a spus ca tine 2 zile pana ajungem in Turcia. E adevarat? Ma rog... vreau sa-mi dati niste sfaturi sa nu am rau de masina.In autocar nu o sa fim mai multi decat 10 copii.Asta e un bine pentru. rau de masina? Ca sa nu se consume tot aerul? Mda...niste sfaturi? Ce medicament sa iau ca sa tina mult, etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qwerty21 a răspuns:

Intai,nu tine chiar 48 de ore, nici decum.si dupa aia... daca tie rau,iei o bomboana mentolata (mentos, mentosane, toate bomboanele cu menta) si nu ti se face rau.si daca nu ti se face...pai nu ti se face
mie unul nu mi s-a facut niciodata rau de masina/autocar, si chiar mi se pare incredibil/banal sa iti fie rau pe masina

2 răspunsuri:
| ghiolbitza a răspuns:

Nu e adevarat. Drumul pana in Turcia dureaza 18 ore cu trenul, 10-12 ore cu masina (cu autocarul) si 45 de minute cu avionul. Le-am incercat pe toate si asta a fost timpul pe care l-am scos. Depinde cu ce firma mergeti. Murat-ul si Marina ( firme de transport persoane pe ruta Romania -Turcia) ofera servicii de asistenta pentru pasageri, incluzand bauturi si mancare pe drum. Drum bun!