| Hiyori a întrebat:

In cazul in care la urmatorul control medical primesc recomandare pentru corset (am scolioza) care este procedura? Din cate am inteles se face un model din ghips pe corp si de acolo au mulajul pentru corset. Se face direct pe piele sau se poarta ceva ca un maieu/tricou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gogu220 a răspuns:

În mod normal se pune o folie de plastic.
Dar îţi recomand băi în sare Epsom, ajută foarte mult.
Îţi recomand un SPA în Bucureşti.