| Anonymous9871636 a întrebat:

Salut!
În ultima vreme am observat că penisul meu miroase foarte foarte nasol, mai exact miroase a pește stricat. M-am gândit că ar putea fi pentru că nu mă spăl suficient de des sau cum trebuie. Am căutat pe internet tutorial despre cum trebuie să mă spăl corect pe penis si mi-am decalotat penisul așa încât să dau cu apă de la duș peste tot. Dar mai ceva, după ce mă spăl daca urinez si decalotez putin penisul iar simt miros de pește stricat. Ce pot face?
Am căutat pe internet si din câte am înțeles ar putea să fie o infecție de tract urinar. Voi ce credeți că este? O infecție sau nu mă spăl eu cum trebuie? Eu îmi spal penisul doar cu apa si sapun pe restul corpului. Sunt foarte nedumerit deoarece chiar dacă mă spal într-o seară, dimineața următoare iarăși îmi miroase penisul. Este un miros insuportabil și vreau să mă asigur că nu am vreo infecție gravă sau ceva de genul.

Daca chiar e posibil sa fie o infecție trebuie neapărat să mă duc la doctor? Sau as putea să mă tratez acasă? Am aproape 14 ani si ma duc la doctor doar cu părinții de obicei, daca chiar ar fi nevoie să mă duc la un doctor cum să le spun părinților despre asta? Îmi este cam rușine să le spun că imi miroase organul intim a peste stricat, îmi vor zice cel mai probabil că nu stiu să mă spal cum trebuie dar eu chiar cred că mă spal cum trebuie și nu stiu daca ei mă vor lua 100% in serios despre asta. Va rog ajutați-ma cu o părere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.