| anonim_4396 a întrebat:

Salut, în ultimul timp ma enervez foarte repede din nimic și nu stiu de la ce s-a fie... Și ma comport destul de urat cu cei dragi Să fie de la faptul că sunt stresat și nu prea am mai dormit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HenryPericol a răspuns:

Se poate.
Și omul are perioade și perioade, sau diverse temperamente.
Dormi mult și încearcă sa te controlezi ca sa nu ajungi la lucruri grave.
Dacă te enervezi prea tare, cu recomandarea medicului poți lua niște calmante, dar mai bine ai lua de alea pe baza de chestii naturale, dar sa ai grija sa nu ajungi sa depinzi de ele.

3 răspunsuri:
| Roxana19928 a răspuns:

Stresul afecteaza TOT in corp. Si lipsa somnului la fel, din moment ce le ai pe ambele, esti irascibil. Dormi si iesi la plimbari, fa un sport, eventual mergi la psiholog,(ca nu trebuie sa ai nu stiu ce boli mentale ca sa mergi) si el iti va recomanda alte metode de controlare a irascibilitatii si sentimentelor de furie.