| onlyvn a întrebat:

Salut! In urma unei analize de sange s-a depistat ca am numarul de neutrofile scazut, 33.1 cand ar trebui sa fie intre 37.0-72.0, numarul de limfocite ridicat, de 48.8 cand ar trebui sa fie 19.0-37.0 si monocite ridicat de 13.1 cand trebuie sa fie 3.0-11.0. Este ceva ingrijorator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Da, foarte. Trebuie să mergi la hematolog cât mai curând. Dacă pot să îți răspund la mai multe întrebări, scrie-mi în privat ca să îți las numărul meu de whatsapp.