| anonim_4396 a întrebat:

Salut, Iubita mea este virgina. Joi ne-am jucat putin (fara haine) si m-am jucat cu... In zona ei intima eram in erectie (sa zicem 50%). Am bagat-o cel mult 2 centimetri. Acum (Marti )dupa 5 zile, imi spune ca se simte obosita si azi dimineata s-a simtit balonata si daca apasa pe burta o durea si ii venea sa vomite. Vreau sa stiu daca exista posibilitati sa fi ramas insarcinata sau incearca doar sa ma sperie, necesit raspuns urgent. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vipande11 a răspuns:

Din cate stiu eu nu are cum pentru ca 2 cm nu sunt suficienti sa ajunga pana la uter-ul femei casa depozitezi sperma. Deci parerea mea este ca nu e insarcinata. Sper ca tima fost de folos

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ati folosit prezervativ, exista sanse de sarcina, fiindca ati avut un contact sexual neprotejat. Se stie ca la dezvirginare riscul de sarcina este maxim. Nu conteaza cat de profunda a fost penetrarea, conteaza doar in ce perioada a ciclului menstrual se gasea ea.
pe de alta parte, simptomele pe care le are, nu au legatura cu sarcina, ci cu dezvirginarea. Simptomele de sarcina nu pot aparea mai repede de 3-4 saptamani de la fecundare, deci nu puteti sti daca este sau nu insarcinata. Dar dezvirginarea poate da dureri abdominale si balonari, mai ales la adolescente care nu sunt pregatite fizic si psihic pentru debutul vietii sexuale.

| DraganBogdan a răspuns (pentru Brigaela):

Nu a durut-o deloc, nu cred ca am dezvirginat-o. Am exagerat si cand am spus ca "2 centimetrii". "Riscul este maxim". Asta cam cat inseamna intr-un procentaj?

| IMC90 a răspuns:

A trecut mult prea putin timp pentru a aparea simptomele unei eventuale sarcini.

| eXtreme21 a răspuns:

Stai liniştit frate, nu are cum să fie insărcinata după 2 cm de penetrare.
Sper că am putut să te ajut.

| UNHleaSHD a răspuns:

N-are nimic. Si daca e asa fricoasa de ce nu s-a dus la ginecolog?

| Matt24 a răspuns:

Pai...ai avut scurgeri? nu neaparat sperma, orice alt lichid. Posibil sa incerce sa te sperie dar mai bine ia-o la o discutie serioasa

| DraganBogdan a răspuns:

Imi imaginez, dar am citit tot felul` de articole pe internet si am inceput sa ma panichez.

| DraganBogdan a răspuns:

Nu am avut, Ma rog, o simteam uscata, dupa am simtit-o umeda dupa joaca, dar cred ca era de la ea.

| DraganBogdan a răspuns:

Vreau sa stiu daca Poate sa aiba Greturi si Sa o doara Burta dupa doar 5 zile de la...