| gabewl a întrebat:

Salut,Joi am avut o mica raceala,cu frisoane si dureri ale muschilor corpului(ma simteam molesit),Vineri seara mi s-a facut frectie iar de atunci simt ceva ca niste dureri in partea stanga a pieptului cateodate si pe partea cu coastele(am inceput de azi noapte sa ma dau cu EQVAGEL crezand ca doar sunt imflamat),tin sa precizez ca fac fotbal si sala, imi este sa nu aiba de a face cu inima sau cu plamanii, aveti idee ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gabewl explică:

Durerile acestea le simt destul de frecvent, pot sa zic ca mai mult sunt deranjante si incomfortabile
ecocord mi-a fost facut in urma cu 8 luni, doctorul mi-a zis ca este totul ok

| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza de la sala si fotbal, odata ce ai frisoane, confirmand ca este vorba de o stare gripala sau chiar virala si mergi la medicul de familie sa te consulte, ca sa stii sigur ce ai si cum sa tratezi starea de boala pe care o ai acum.
Sanatate multa!