| Sebygoon2007 a întrebat:

Salut, la acest mesaj vreau să îmi răspundă doar cine știe, eu m-am născut cu strabism când am fost mic am purtat plasture la ochiul bun ca sa în refac și pe ochiul slab la normal asta a ajutat, când eram mic stăteam foarte mult pe tabletă și pe telefon și foarte aproape de ecran acum ochiul are momente în care duce și în care nu, ( am 15 ani ), am fost la un doctor în România și a zis ca nu se mai poate face nimic și ca doar trebuie să aștept să se facă o operație pentru mine în Germania același lucru dar eu nu vreau să mă dau bătut și vreau să rezolv această problema, care știe, la problema mea se poate face ceva adică exercițiul sau etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine crezi ca stie mai bine de aici decat medicul?

| Sebygoon2007 explică (pentru darrio2007):

Păi poate este cineva care face asta sau vrea să ajungă doctor de ochi eu vreau doar să rezolv asta atât

| darrio2007 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Mai baiatule, este medic cel care ti-a spus de operatie.
Deci asa trebuie sa faci.