| WizzArd3344 a întrebat:

Salut, la prima vedere pare o intrebare stupida, insa stati pana la final. Am servit masa acum cateva minute, o masa copioasa, cu niste carne foarte prajita astfel te zgaria pe gat cand o mancai. Cutia de mustar este sparta (este din plastic) Cand puneam mustar s-a strecurat o bucata mai lunga de plastic, am observat-o si am indepartat-o, apoi am indepartat tot mustarul de pe farfurie. Cand am mancat pentru prima oara am inghitit si am simtit cum ma zgarie ceva in gat. Intrebarea mea este: este posibil sa se fii strecurat o alta bucatica de plastic mai mica sau sa fii fost din cauza mancarii. Cert este faptul ca nu am simptome sa imi fii ramas ceva pe gat, sa simt durere la inghitit, dureri abdominale, samd.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Dacă bei apa suficienta și nu dispare poate sa fie din cauza panicii, sau chiar de la mâncare.
Plasticul de la cutia de muștar cred ca te-ar fi tăiat.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Asa am pățit eu cu un hotdog.Era învelit în staniol și l-am dat la o parte, dar fiind pe mașina în conversații și tot restul nu am băgat de seama și când m-am uitat am văzut staniolul rupt iar eu am simțit pe gat ca și o zgarietura.
Cel mai probabil nu am muscat din el, cu atât mai mult sa înghit, dar am fost paranoia toată ziua.

Nu cred ca să întâmplat ceva, și poate fiind plătic și bucata mica îl va arde acidul sau îl elimini prin scaun.
Dar nu cred sa se fi întâmplat ceva.

| WizzArd3344 explică (pentru Freya1):

Simt un nodulet in gat, dar nu stiu daca ar putea fi din cauza panicii sau a emotilor.

| WizzArd3344 explică (pentru Freya1):

Ideea este ca nu ma doare / ustura cand inghit, nici cand respir, doar simt un nod acolo, mai jos de marul lui Adam.

| Freya1 a răspuns (pentru WizzArd3344):

Dacă bei apa suficienta și nu dispare poate sa fie din cauza panicii, sau chiar de la mâncare.
Plasticul de la cutia de muștar cred ca te-ar fi tăiat.

Răspuns utilizator avertizat