| tay587458975 a întrebat:

Salut la toti! Am o durere dimineata cand ma trezesc in burtastraight face.De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kimmy22 a răspuns:

Hey!
1.Balonarea -se manifesta prin senzatia de tensiune abdominala si prezenta bolborismelor, poate chiar si a flatulatiilor.
2. Daca iti este greata...sau chiar iti vine sa vomiti, poti avea gastrita.
3. Daca ai febra si frisoane, anorexie, diaree... poti avea apendicita.
Dar poti avea o simpla durere de burta... poate ai febra musculara. Daca iti este mai rau, cel mai bine este sa te duci la un medic. Iti doresc multa sanatate si ai mare grija de tine! :*

| tay587458975 explică (pentru Kimmy22):

Da vred ca e balonare ca dimineata cand am aceea durere am nevoi la bai! Ms

| Kimmy22 a răspuns (pentru tay587458975):

Oh...eliminarea gazelor poate duce la disparitia durerii. Balonarea este asociata cu consumarea de alimente grase. Deci...iti recomand sa bei ceaiuri (ceaiul de sunatoare- e ft bun).

| tay587458975 explică (pentru Kimmy22):

Ok mersi!happy

| Kimmy22 a răspuns (pentru tay587458975):

Cu placere happy

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai manca seara tarziu.Si apoi sa te culci imediat.Mananca ceva usor.

| Brâncuşi a răspuns:

Neaţa dacă eşti fată o fi pubertatea, dacă durerea persistă nu e bine poţi încerca ceva pastile dar poate te descurci, ai grijă şi însănătoşire grabnică!
O zi bună!

| tay587458975 explică (pentru Brâncuşi):

Sunt baiat

| Brâncuşi a răspuns (pentru tay587458975):

Dacă şi ieri ai avut aceleaşi simptome du-te la un doctor, ai grijă nu lăsa să treacă că niciodată nu rezolvi ceva aşteptând.
Ai grijă!

| tay587458975 explică (pentru Brâncuşi):

Ok mersi o sa fac asta dar mai astept raspunsuri!happypoate iti dau funda