| Ggallin a întrebat:

Luni mi s-a facut o extractie dentara. Nimic special doar ca de ieri a inceput sa se prinda "ceva alb" de ata cu care am fost cusut si de acolo iese un miros parca de cadavru. Vreau sa stiu daca e normal si cum scap de putoarea asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marvinmiau a răspuns:

S-ar putea ca mirosul sa fie gingia care pitrezeste, aplica dezinfectant si mergi repede la stomatolog! Sa nu fie mai grav

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Mergi tot la medicul respectiv daca rana nu este vindecata complet. Pana atunci te poti clati cu apa de gura.
Mie teama ca daca vei folosi periuta in zona aceea vei face mai rau. Mergi asadar tot la medicul respectiv si ii spui problema.