| Prezidentul a întrebat:

Salut, m-am bronzat ieri si acum am pielea rosie pe spate... Am dat cu un calmant si a mai trecut, peste cate zile este recomandat sa mai fac plaja?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaryA a răspuns:

Ar fi indicat sa te expui dupa ce nu te mai ustura pielea si se pierde din roseata.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Depinde de cat de sensibila e pielea ta in general. Daca e normala, 4-5 zile ar fi suficiente. De asemenea ar fi recomandat un dus rece si o lotiune "dupa plaja" (gasesti in hipermarketuri, iti recomand Elmiplant cu aloe vera) sau iaurt simplu.
Sanatate!

| Karla_Mary_2000 a răspuns:

Eu de obicei dupa 4-5 zile fac din nou plaja si nu ma mai arde soarele