| Zapacila99 a întrebat:

Ma doare maseaua ingrozitor este o durere care tot persista.Am nervul mort la aceea masea dar tot ma doare de ce? Ajutor dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Pana maine ia un diclofenac 50 mg daca ai peste 12 ani sau nurofen daca ai sub 12 ani.Fa-i o vizita medicului dentist maine la cabinetul stomatologic din scoala.O seara linistita fara durere iti doresc!

| mona a răspuns:

Imposibil sa te doara daca ai nervul mort, du-te la un stomatolog

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

TI-a spus medicul stomatolog ca este nervul mort?
Te poate durea o alta masea, durerea reflectandu-se, sau te doare gingia.

Sanatate!

| Weider a răspuns:

Numai dentistul poate rezolva aceasta problema.

| Deni123 a răspuns:

Mai bine mergi la dentist sau cumpara un spray de propolis pentru ca si eu am fost la fel si spray-ul iti amorteste maseaua.O zi buna!