| FlorianBx a întrebat:

ma intereseaza sa fac o operatie in strainatate, dar nu stiu cum se procedeaza sau cum comunic cu doctorii din acel loc odata ce am ajuns, daca cineva s-a operat in afara si stie care e treaba. sa imi dea un respuns mc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Luannah a răspuns:

Eu sunt operata de apendicita in Germania tocmai pentru ca sunt doctori buni.Dar mammea stie germana si a ajutat asta foarte mult.A fost ingrozitoor.Ma durea tot corpul daca radeam trebuia s-o fac cu grija si mi-a luat 4 zile sa merg bine pe picioare.

| FlorianBx explică (pentru Luannah):

In cazul tau a fost floare la ureche, trebuia doar sa te interesezi de un spital si aia era pentru ca aveai un translator asta fiind mama ta happy trebuie sa stii limba din acel loc ca sa rezolvi ceva... oricum mai astept raspuns poate poate.happy

1 răspuns: