| TechnoCocktail a întrebat:

Ma intrebam... Am 1.76 cm inaltime, 62 kg greutate, 73 cm in zona abdomenului sunt baiat si am 16 ani. Ce ziceti este bine? Ar trebui sa mai slabesc? Sau e bine asa cum sunt? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| IAOIADNAA a răspuns:

La varsta de 16 ani si inaltimea de 175 cm, greutatea ta ideala este de 68 kg adica mai mult cu 6 kg decat greutatea ta normala.

http://www.cumsaslabesti.ro/diete.dieta-cu-prune.html

Aici ai o dieta de slabit 3kg/sap in 2 sap vei da tot jos!
Mult succes!

| alexASP18 a răspuns (pentru IAOIADNAA):

De ce sa slabeasca daca tu spui ca trebuie sa aiba in mod normal 68 kg? confused

| TechnoCocktail explică (pentru alexASP18):

Asta ma intrebam si eu. Merci oricumwinking

| IAOIADNAA a răspuns (pentru alexASP18):

El a intrebat daca ar trebui sa mai slabeasca, iar eu am folosit un program care calculeaza greutatea in functie de varsta, sex si inaltime

| TCosmin a răspuns:

Parca esti fetita. Las-o asa.

| TechnoCocktail explică (pentru TCosmin):

Daca ar fi toti baietii ca tine cu '' e bine, las-o asa'' n-ar mai avea fetele pe ce pune mana.