| Alex778 a întrebat:

Salut,ma numesc Alex am 16 ani sunt baiat si as vrea sa stiu cum sa pot scapa de greutate,eram gras de cand ma stiu si nu stiu cum sa slabesc,sporturi am facut la greu: hochei,karate,innot, football, atletism si nimic cel mult 1 kg pierdut dupa am pus la loc, nu pot scapa de dependenta de sucuri si de dulciuri va rog ajutati-ma ca nu mai stiu ce sa fac am 1.70 si am 81 KG

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Veleno1 a răspuns:

"Nu pot scapa de dependenta de dulciuri si sucuri" Asa ceva nu exista, nu are cum! Daca tu nu ai in casa asa ceva, si nu ai bani sa iti cumperi ar fi cel mai bine.Cand iti vine pofta de dulciuri gandeste-te cum arati dezbracat in fata oglinzii.Alearga cat poti tu(asta daca nu vrei sa te duci la o sala)si ai grija cu mancarea.

| Alex778 explică:

Totusi imi poate cineva recomanda niste exercitii care sa le fac in fiecare dimineata/seara?