| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma numesc Alin si as vrea sa ma ingrash. Inainte eram slab si acum sunt si mai slab. Am slabit si vreau sa ma ingrash.
Pe deasupra eu mai sunt si fumator.
Eu as vrea un sfat, cum pot sa ma ingrash mai repede?
Eu mai ridic si greutati, muschii se formeaza dar vreau sa creasca in volum.
Inainte am luat proteine 1 luna si au avut putin efect.
Daca ar fi sa iau proteine care sunt cele mai bune, sa cresc in volum?
Sau daca nu mai este vreo solutie pentru a ma ingrasa?
Multumesc, astept raspunsurile voastre...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Brotacelu a răspuns:

Lasa tigarile si ai sa te ingrasi de o sa te sperii

| Mara_4803 a răspuns:

Vrei sa te ingrasi? eu vreau sa slabesc!
deci:mananca mult dupa ora 18:00, incearca sa te duci la sala de sport si mananca multe(sanatoase)

| rgx a răspuns:

Baga proteine sau daca nu Creatina.

| Louis_3400 a răspuns:

Ma in primul rand te-as sfatui sa te lasi usor, usor de fumat si nu in ultimu rand consulta un medic nutritionist, bun, care te poate consulta si iti poate da o dieta, nu mai stiu exact cat costa o consultatie vreo 50 lei mi se pare, nu te lua dupa ce spune lumea medicu stie mai bine

| andutza_7563 a răspuns:

Eu as zice sa incerci sa te lasi de fumat...caci el te slabeste. apoi. mai e si ridicatul greutatilor.:iti cresc muschii. ddar reduce si ingrasatul. sper sa ti fie de folos!big grin