| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut ma numesc madalin am 15 ani si am o problema, cateodata am niste simptome de frica si de parca mi-ar fi frig si am frisoane si ma inteapa si inima putin. mi-am luat tensiunea in momentul acela si o aveam 153/67. dar doar pentru cateva minute si dupa aia tensiunea revine la 12, 13 si nu mai am nimic. ce credeti ca e lipsa de calciu? si mi se zbate si muschiul la gat la piept

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Ordean_Daniel_1980 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu cauti ajutor aici si sa mergi IMEDIAT la un doctor. Nu risca cu problemele de sanatate!

| antonio_8672 a răspuns:

Recomand sa mergi la spital.

| Veromi321 a răspuns:

Da sigur e lipsa de calciu si s-ar putea sa ai si cu glanda tiroida. De obicei ea da asemenea simptome. Dar du-te de urgenta la medicul de familie si spune-i tot asa ce simti si cum simti pentru niste investigatii. Nu mai astepta!

| Alcyon a răspuns:

Suna a atac de panica. Du-te la medic, sa-ti dea tratament.

| SimonaCristina a răspuns:

E atac de panica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este ceva foarte grav. In cel mai rau caz ar putea fi vorba despre un atac de panica. In orice caz, mergi la un medic si pentru niste analize sa afli ce iti cauzeaza acesta stari.

O zi placuta in continuare!