| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut ma numesc madalin si am 15 ani am o problema de vreo trei zile ma inteapa in piept si nu ma simt prea bine, si cand apar intepaturile parca mi-e frica si frig si tremur si mi se sbat si muschi. va rog frumos sa imi spuneti ce sa fac ca mi-e frica sa nu fac infract.

dau funda

mentionez ca am lipsa de calciu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai aceste manifestari datorita hipocalcemiei de care suferi si, probabil, si a Magneziului scazut.De ce nu mergi la medicul de familie sa-ti indice niste suplimente cu Calciu si Magneziu?

| amluatcaprafoarterausimadoarecapu explică (pentru Abh):

Multumesc pentru raspuns, dar mi imi mai si creste tensiunea. o data cand am luat-o o aveam 160/80 si adoua oara imdeiat 150/70 si a treia oara o avea 141/67 este tot din cauza calciului. va rog frumos sa ma ajutati

| Abh a răspuns (pentru amluatcaprafoarterausimadoarecapu):

Tensiunea nu creste din cauza lipsei de minerale din organism. Ai fost la cardiolog?

| amluatcaprafoarterausimadoarecapu explică (pentru Abh):

Inainte sa ma duc la cardiolog o aveam 164/82 si i-am spus si a zis ca am avut-o atat ca mam panicat ca nu ma simteam bine. eu daco iau tensiunea de trei ori. de exemplu prima data o am 154/67, ad oua oara 132/76 si a treia oara 112/74
nu e o tensiune constanta

Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la medicul de familie sa-ti indice niste analize( hemograma, calciu, magneziu, etc. )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia calciu tata atunci

| Hexiled a răspuns:

Mai bine ca sa ai grija de sanatatea ta si sa nu ti se intample ceva rau(Doamne fereste!) du-te la doctor ca ar putea sa se inrautateasca funda?