| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut ma numesc madalin si am 15 ani ieri am jucat fotbal la scoala si am alergat foarte mult cand mam oprit pentru 2 secunde simnteam ca imi bate inima extrem de tare si parca mi se parea ca se opreste si iar o ia de la capat si parca simteam ca nu mai pot sa stau in picioare de frica nici nu mai mergeam. imi mieste foarte frica sa nu am ceva la inima sau sa fac stop cardiac. cand am ajuns acasa mi-am luat tensiunea cu aparatu lu bunica si o aveam 118/65. eu ma speri foarte tare

mentionez ca nu prea fac sport, am fost la doctor la cardiolog am facut un ekg si un consult si a zis ca sunt absolut normal cu inima. af facut si niste analize si mia iestit ca am lipsa de claciu si vitamina d

va rog frumos sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Te-ai suprasolicitat(parerea mea) cel mai bine ar fi sa consulti medicul de familie sau cel de la scoala.

| Katczinsky a răspuns:

Parca am mai raspuns la intrebarea asta...

| AlexandruTeodor a răspuns:

Nu trebuie sa te duci la un medic, lol. Este din cauza ca in general nu faci prea mult efort ( sa alergi, etc ).

| Wulf a răspuns:

Este din cauza lipsei de calciu.
Și din lipsa rezistenței, deoarece ești un om sedentar.

| OanaMaria2 a răspuns:

Dupa parerea mea, acest lucru se intampla cand depui un efort mult prea mare! Daca nu ai mai facut sport de mult este clar ca ai depus un efort mare.Din moment ce doctorul ti-a spus ca nu ai nimic la inima.....Ar trebui sa iti rezolvi problemele cu calciu si vitamina D si sa faci mai mult sport...sau daca nu esti mare pasionat de sport..cand o sa mai joci fotbal nu iti mai solicita corpul asa tare!

| AndreeaMelania a răspuns:

Pai stai sa-ti spun. Ti se intampla asta deoarece corpul tau nu este obisnuit cu efortul fizic si este ceva normal. In timp daca o sa faci sport o sa fie totul ok. Nu te ingrijora este ceva normal din moment ce ai spus ca nu prea faci sporthappy