| DeepEyesClaudia a întrebat:

Maine fac vaccinul anti-difterie si tetanos, la scoala... Problema e ca mi-e frica de orice tine de ace, intepaturi etc. Stie cineva vreo metoda de reducere a durerii in timpul vaccinarii? Si, apropo, vaccinul asta doare? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| pedobear a răspuns:

50ml vodka.

| Lollάღ a răspuns:

Pai...In timpul vaccinului nu trebuie sa te gandesti la durere ci la ceea ce iubesti cel mai mult si la fericire si ti se mai duce din frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaccinarea asta nu doare aproape deloc.
Oricum poti sa refuzi, chiar daca e o vaccinare obligatorie, e dreptul tau sa-ti asumi orice risc.

| kindness a răspuns:

Eu l-am facum acum cateva saptamani - si mie imi era frica insa sti ce am facut straight face? ma uitam in alta parte si inca ceva : atunci cand te inteapa cu acum. ciupestete cu cealalta mana de picior sau de burica happy durerea o vei simti la picior sau burta si nu la manawinking asta e succesulwinking pa pa

| Elial a răspuns:

Buna! eu mi-am facut vaccinul antitetanos cand mi-a intrat un cui in picior(asta a fost ieri laughing ) M-am dus la spiatl si am facut antitetanosul. Nu doare absoluit de loc. Mie mi l-a facut in umar, incearca sa nu te uiti, vei simti ca iti intra ceva in corp, apoi toata ziua simti o durere, nu prea mare si a doua zi simti o febra musculara la mana.