| Freecs a întrebat:

Salut, maine trebuie sa ma duc la dentist (mare sansa sa-mi scoata o masea deoarece impinge tare). Si imi este cam frica deoarece ultima data cand am fost avea o gaura mare si a trebui s-o sparga in doua ca sa mi-o scoata, dupa ce a trecut anestezia aveam impresia ca a ramas o bucata infipta acololaughing Deci cum sa nu imi mai fie frica de durere? Deoarece sunt sigur ca a doua oara nu mai e asa dar tot mi-e frica. PlzZz Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MâţulMov a răspuns:

Durerea nu e mai tare decat tine.
repetati asta in minte si ar trebui sa mearga.

1 răspuns:
| XoXoAlee a răspuns:

Daca iti face injectie nu o sa te doara. incearca sa nu te mai gandesti la asta si cand ajungi la dentist spune-ti in minte ca nu are de ce sa-ti fie frica