| donarcostica a întrebat:

Mi-a iesit un exces in gura sub buza inferioara. Si ma super deranjeaza si nu mai pot... Ce pot face? Stima.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

De asta suferi, de exces, da? Excesul este doar vina ta, e corect sa suferi, ca sa te poti indrepta. Nu mai face betii, orgii sexuale, consum de droguri; astea sunt excese. Daca insa ai un abces, atunci du-te neaparat la medic, caci exista pericolul raspandirii infectiei in corp.

| kopli a răspuns:

Abces, nu exces.
Mergi la stomatolog. Presupun ca ai o infectie la dantura. Daca nu, te va inruma el unde sa mergi.

| cinedecattn a răspuns:

Du-te la denstist si el iti va da niste medicamente ca sa iti treaca abcesul ca sa iti poata sa iti vindece maseaua, probabil de asta ai si facut abces pentru ca o masea e stricata