| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut toate analizele legate de inima si analizele medicale complete, de sange si nu am NIMIC, sunt in REGULA. Dar totusi, e ciudat, seara când ma pun sa ma culc, simt ca inima imi bate mai repede, sunt speriat, nu stiu de ce. Alte simptome nu am, peste zi ma simt ok. Voi aveti asa ceva? Ce poate sa fie? Aritmie, tahicardie nu am, nu am fost diagnosticat cu asa ceva. Seara trecuta am simtit, si am chemat-o pe mama sa doarma cu mine. Totul a fost ok pana dimineata, nu am avut nimic. Senzatiile astea nu le-am mai avut de vreo 4 zile. Sper sa dorm bine noaptea asta, sa nu mai simt asa ceva când ma culc. E ciudat... sunt agitat, simt ca inima bate neregulat, când o chem pe mama, ma linistesc. Maine merg la medicul de familie sa ii arat analizele, desi totul e ok.

O seara buna sa aveti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Se pare ca ai un atac de panica, de asta nu trebuie sa te agiti si sa te gandesti la cei mai rau! Nu e bine, prietene! Trebuie sa fii optimist si sa te gandesti la lucruri sau amintiri frumoase, inainte de culcare iti recomand sa bei o cana de lapte cald sau un ceai de tei cu lamaie! Sa bei cu o ora inainte de culcare, asta te va linisti si vei dormi dus pana dimineata si te vei simti mai bine!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Multumesc! O sa incerc sa adorm bine noaptea asta happy.

| Anonimuserr a răspuns:

E o problemă mai complexă la tine.
Tu suferi de tahicardie. Ce cauzează tahicardia? Păi sunt mulți factori
Ai o stare emoțională intensă ceea ce îți cauzează bătăi ale inimii.
Trebuie să faci un EKG și de ce nu chiar un Eco la inimă.
În orice caz, dacă ai făcut analizele de sânge și ești bine. Joacă-te puțin cu creierul tău. Spune,, Sunt bine, sunt sănătos" Folosește mereu timpul prezent.
Puterea gândului este foarte importantă. Nu ai de ce să îți faci probleme, totul este în regulă nu suferi de nici o afecțiune și prin urmare nu văd rostul să te sperii.
Să știi că frica de boli este o problemă pshologică și ca atare se trataeză la psholog cu succes. Sau dacă ești capabil o poți trata acasă prin anumite trucuri.
Trebuie să faci și un EKG să vezi cum stă treaba.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Am facut si EKG si Eco la institutul inimii. Am avut chiar si pentru 24 h aparat monitorizare inima pentru 24 ore

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Asa cred si eu, cred ca ma sperii, oricum am o stare emotionala intensa, asta o stiu toti care stiu happy

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci în cazul tău vorbim de șocuri emoționale care le ai de la o traumă sau ceva care te frământă. Astea se tratează la psiholog. Nu ai oboală a inimii a organului în sine ci totul ține de o chestiune pur psihologică.

| untu a răspuns (pentru Anonimuserr):

Nu are tahicardie, daca il doare inima!

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Multumesc! O sa incerc sa adorm bine noaptea asta happy.

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

A și apropo. Uită-te la un film, comedie ceva ce te relaxează. Gândește-te că ești sănătos.

| Roxm a răspuns:

Poate ai o frica de ceva? Doar seara când te pui in pat ti se intampla? Sau si ziua.incearca sa stai cu lumina aprinsa ''. seara''.sa vezi diferenta... poate e o fobie la intuneric.dar daca analizele sunt ok nu ai de ce sa te speri...trebuie sa fi calm si sa te odihnesti! Incearca si sportul in aer liber o sa te ajute!