| xr0sioRx a întrebat:

mi s-a umflat maseaua, am fost la dentist, mi-a facut o incizie si mi-a scos puroiul, problema e ca parca continua sa se umfle, mi-a dat augumentin si am luat si inaintea sa ma duc la dentist, ceva metoda sa nu se mai umfle? niste sfaturi ce sa fac, gen sa nu bei rece si d.astea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alexandru0sorin a răspuns:

Man poti sa pui sare ca e antiseptic sau ceai negru fara arome eu cand am avut o infectie am baut multa tuica ca si aia are mult alcol care e antiseptic sau poti sa te duci la medic iar