| DeLaMorenas a întrebat:

Salut, nu de mult timp am fost racit, stranutam, curgea nasul, tuseam, aveam mucus in gat ce trebuia scuipat.

M-am vindecat 95% insa mai am mucus in gat ce il elimin cateodata si SEARA in special seara ma ia o tusa seaca care e enervanta atata tot, ce ar trebui sa iau pentru a elimina definitiv tusa aceea seaca care apare seara si totodata sa termin si cu eliminatul mucusului din gat?

Merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| b4stefa a răspuns:

Rezultat garantat : ia sirop de ridiche neagra!
sa imi zici daca a functionat!
p.s stiu prin ce treci, eu nici nu mai puteam sa dorm si ma dureau si muschii de la burta de la atata tusit
+mucusul ahhh groaznic (mai ales cand esti in imprejurari cand nu poti sa-l elimini )
mergi la farmacie si cere sirop de ridiche neagra pentru tuse agresiva, nu te lasa inselat, ele vor dori sa -ti dea alte minuni mai scumpe si neeficiente!
sanatate!

| Marylen a răspuns:

Eu am luat sirop de patlagina iar in 2 zile am scapat de problema.

| Marggo7217 a răspuns:

Eu am scapat de tuse cu sirop de muguri de brad sau de pin.
Acesta m-i s-a parut cel mai eficient din cate remedii am încercat până acum!