| Luca_Constantin_1998 a întrebat:

Salut, o sa va arat o poza acum! http://imgur.com/t9AGpDe. Am niste dungi aproape de genunchi! Crema ceva, ca sa scap de ele!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Buna! si eu am!

Acelea sunt vergeturi si nu poti scapa de ele din pacata, majoritatea oamenilor au. Ce poti sa faci tu este sa te hidratezi de acum in colo.
Nu stiu ce sa zic de cremele care exista pentru diminuarea lor, nu ma pronunt, dar am auzit ca exista

| alexsneks22 a răspuns:

Buna!
Poza nu merge, dar posibil sa fie vergituri.
Acelea apar de obicei cand esti slaba, si iei rapid in greutate (chiar si cu putin).
Am avut si eu, daca sunt de culoare rosie, alea sunt vergiturihappy
Din parere de rau, nu dispar asa usor.
In cazul meu, nu au mai fost vizibile asa mult, cand am reusit sa mai slabesc. DAR, au ramas cicatrici, adica, din roz/rosu se fac albe, de culoarea pielii.
Am citit acum mult timp despre ele, dar din cate imi amintesc, ele dispar de tot cu timpul, nu cu creme...