| Auraș_Marius_1997 a întrebat:

Salut oameni buni. de fiecare dată când am o problemă, e singurul loc unde pot să mă adresez laughing)
De câteva zile am prins o răceală. şi aveam nasul înfundat. foarte rău, după care am început un tratament, iar pe lângă tratament m-i s-a dat un spray de nas, iar într-un final am reuşit să scap de nasul înfundat, însă tot nu am miros, şi nici gust, mă simt îngrijorat, vă rog, există posibilitatea de a rămâne fără gust şi miros din alte motive? dacă da, care?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Combinatia de viroza respiratorie si spray de nas determina acest efect. Daca ai folosit corect sprayul (adica nu mai multe zile decat scrie pe prospect), mirosul va reveni incet-incet cam in 5 zile de la intreruperea tratamentului.

| RAY a răspuns:

Exista dar tu inca esti racit, fi calm ca isi revi tu

| Auraș_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Da, dar mă simt foarte naşpa laughing că nu simt nimic

| Donsavas a răspuns:

Mergi din nou la medic pentru a ți schimba tratamentul!