| alexxxxxxxxxx a întrebat:

parul din zona intima se extinde daca nu este epilat? daca pentru epilat se folosesc lame de ras sau creme depilatiare au aceleasi urmari?
eu m-am epilat mai de mic pentru ca nu aveam par in zona intima si prietenii mei aveau
si am luat eu un big si am dat si pe testicule,mare prostie
acum creste des si incepe sa creasca si pe penis, pe partea de dedesubt de la baza spre jumatate cateva fire
e normal? trebuie sa le tai si pe ele sau sa le las ca sa nu se extinda si mai mult?
va rog sa nu ma luati in ras...de ce incepe sa imi creasa par pe penis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Daca il lasi in pace, se extinde atat cat este el programat genetic sa se extinda. Daca il razi, se extinde pentru ca faci sa creasca mai des si parul din jur, care in mod normal ar fi fost mai putin vizibil. Crema epilatoare ajuta si ea la extindere, dar intr-o masura mai mica decat lama. Am mai auzit si de la altii ca le creste par pe 1-2 cm. la baza pensului, deci e normal. Daca chiar vrei sa scapi de el, te duci la un salon cu epilare laser. Pentru o epilare completa iti trebuie cateva sedinte, dar diferenta se va vedea de la prima vizita, va creste mult mai putin dupa.