| HXNER a întrebat:

Salut. Pe 10 decembrie mi-am scos complet nervul (dupa spusele stomatologului) de la o masea. A fost nevoie doar de 2 sedinte, mi-a pus arsenic, mi-a curatat canalele, am urmat antibiotic pentru a elimina infectia si mi-a plombat-o. Acum, de pe 1 Ianuarie a revenit durerea, dar o durere suportabila. Am inceput sa urmez din nou tratamentul cu augumentin, iau si ketorol. De la ce poate fi durerea? Ar trebui sa schimb medicul stomatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Inseamna ca trebuie scoasa maseaua dar după ce termini tratamentul deoarece este infectata de aceea te doare si cît timp infectia nu cedeaza nu poate scoate deloc maseaua daca nici cu tratamentul acesta nu dispare infectia atunci trebuie sa faci o radiografie panoramica a dintilor sa vada medicul unde este localizata exact infectia si sa i ti dea ată schema de tratament mai puternic augmentin sau ampicilină, iar după ce dispare infectia decizi scoti maseaua sau o lasi acolo ca tot numai are nerv nu o sa i ti mai faca probleme.

| sierra1 a răspuns:

Așteaptă și tu să inchei tratamentul cu augumentin si ketorol apoi mai vorbim

| HXNER explică (pentru sierra1):

Tratamentul a fost incheiat de mult dar l-am reluat din cauza durerii.