| WizzArd3344 a întrebat:

Salut, pulsoximetrul meu cred ca este stricat, imi tine pulsul la 95-99%. Apoi scade brusc pe la 75-80% si urca din nou la 95+. Face de cateva ori asa apoi se stinge.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

95-99% e concentratia de oxigenul din sange, nu pulsul. Nu e normal sa varieze asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu este validat clinic, folosești degeaba. Trebuie sa te interesezi dinainte sa cumperi dacă este sau nu validat clinic.

| AdioTPU a răspuns:

Încearcă să-i schimbi bateriile cu unele mai bune, de preferabil Duracell.