| papuciirupti a întrebat:

'ragai' mai mereu chiar si dupa ce beau apa, am flatulenta si uneori ma doare stomacul. oare ce am? asa ca si idee?
nu stiu ce sa mai fac sa scap de astea...astept sa vina si un test helicobacter p.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Flatulente toata lumea are, si e perfect normal. Ragaitul dupa ce bei apa poate sa apara chiar si din cauza ca "bei pre acu pofta" si inghiti si aer in timpul ala. Vezi ce zice helicobacterul si ai grija la regimul alimentar. Mananca diversificat si cat mai "natural".

| papuciirupti explică (pentru CuriousStuff):

Stiu ca are toata lumea dar la mine sunt multe rau. am imputit camera desii tin geamurile deschise cat este lumina afara... helicobacterul e pozitiv straight face

| CuriousStuff a răspuns (pentru papuciirupti):

Mergi cu rezulatul la medicul de familie pentru a primi tratament si mai multe sfaturi.

| Sorinx a răspuns:

E cred ca e bine cand ragai deoarece eu am mici probeleme cu fierea si cand beau unpic de apa minerala ragai de fiecare data, ma refer ca eu ragai si sa dau bulele acelea afara