| Anonimul122 a întrebat:

sa incep cu inceputul, am o problema este un pic ciudata asa ca mine, deci am niste pete rosi asa mai inspre roz-roz dechis a da si niste dungi rosi mici de cam 2-3 cm lungime la inceput ( ma refer de unde au inceput sa se extinda petele ) pe muschiul de la mana dreapta aproape de umar, nu ma doare sau alte chesti. dar ma simt naspa cand port camasa sau tricou fara maneci lungi, si lumea se uita urat si nu stiu cum as putea scapa de ele big grin dau funda celui mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Greu de tratat peste roz-roz deschis dupa descriere, mai bine mergi la dermatolog. happy

| Anonimul122 explică (pentru Mihaela1964):

Asi merge dar acuma eu nu sunt in tara, dar asa nu s-ti de la ce sunt, asa macar sti sa nu ma mai gandesc la ele

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Anonimul122):

Poti aplica crema de galbenele sau un preparat cu propolis; rau n-are de ce sa-ti faca si ambele variante sunt cicatrizante.

| Anonimul122 explică (pentru Mihaela1964):

Aha, m-am interesat, de la mai multi oameni, si cativa mi-au zis ca au avut si ei, si i-am intrebar de la ce, si mi-a zis ca de la cola dulciuri, cola beau asa o sticla 2-3 pe zi, dulciuri nu ma omor dupa ele, ca am probleme cu dinti, cred ca este de la cola sau?

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Anonimul122):

Probabil o alergie fie la alimente sau bauturi, fie la la detergent sau deodorantele folosite.